uni

Pole hammu midagi kirjutanud. Mitte et ei taha kirjutada, aga olen kuidagi arvutist väsinud. Ikka arvuti on käes olnud ju oma paarkümmend aastat.
Sõidan iga päev laevaga Soome vahet. Töö on selline. Õhtul viimase laevaga lähen ja järgmisel päeval pealelõunat tulen tagasi.
Töö ei murra konti. Saaks ju olla pea 15 tundi olla arvutis. Sõiduks ei kulu mul ju rohkem kui tund aega päevas. Aga kui vaatan laevas inimesi, siis ei taha kodus arvuti poolegi vaadata. Kui 10 aastat tagasi olid väga paljud arvutiga laevas ja tegid midagi arvutis, siis nüüd on ainult paar inimest arvutis. Need kes kirjutavad midagi. Muidu kõikidel inimestel on telefonid ees. Telefon on tänapäeva inimese käepikendus. Mida kõike annab telefoniga teha. Aga käest ära nad ei käi. Ka restoranis laevas on kõigil telefonid ees. Söögi ajal saab ja ka midagi vaadata. Ega ma täpselt ei tea, mida nad seal telefonis teevad. Ei ole ju viisakas teise telefoni vaadata. Kui vaadata pole ilus, siis küsida on ju ka imelik. Ega minagi pole eilane, ka mul on nutitelefon, aga see ei käi minuga kokku. Mina jätan tavaliselt autosse telefonid.
Aga unes nägin, et olen noor arvutitegelane. Olin unes nii kõva tegija, et üks miljardär võttis mind enda juurde tööle. Pidin temale igasuguseid asju programmeerima. Töö läks ladusalt. Ükskord tahtis ta, et teeks sellise programmi, kus üks send läheks igalt inimeselt aastas minema miljardäri taskusse. Olin nõus. Ühte senti ei märka ju keegi kui see minema läheb. Mul oli siis kõiki andmeid vaja, kuhu see raha tulema peab jne jne. Aga minul tekkis sellega idee, et teeks sellise programmi ka kus iga päev läheb 200 eurot miljardäri arvelt maha ja asendub mingi muu rahaga, mis näeb väja arvel nagu päris raha aga on ainult arvel kirjas. Tegelikult seda raha pole. Päris raha aga kannan mingile muule arvele. Nägin hirmasalt vaeva sellise programmi koostamisega. Aga sain hakkama, siis aga leidsin ei mildardäril ei olegi päris raha. Tema raha on juba ammu vahetatud virtuaalse rahaga. Olen palka ka saanud selles rahas. Siis hakkasin asja uurima ja leidsin, et päris raha ei olegi ammu enam kellegil Kõigil on ainult virtuaalraha. Selle pihtapanekul aga ei ole mingit mõtet.
Seda saab ju hea programmiga endale juurde kirjutada nii palju kui tahad.
Mulle meeldib Euroopa Liit. Koroona jaks trükiti raha ja loodi taastusfond. Poola sai sõimata ja öeldi, kui ennast ei paranda siis nad raha ei saa…,,,,,,, jne jne.
Läks natuke aega mööda, pool aastat, kui euroopa helged pead mõtlesid et peaks mingi uue maksu kehtestama kõigile elanikele, et seda taastusfondi raha tagasi teenida. Näiteks kui Poola ei saanud midagi, siis iga poolakas peab seda uut maksu maksma, et euroopa saaks bilansilise võla tagasi. Midagi toredamat annab välja mõelda.
Aga äkki on siis kõigil virtuaalraha. Peaasi et leidub ajusid, et seda juurde tekitada.

There are no comments on this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: