Õnnistus

Minu blogo , mida kasutan teeb vahel vimkasid. Kasutan blogot, kui olen välismaal ja mul ei ole internetti. Aga mitu postitust äkki kadusid ära. Kuna ma pole arvutiga üles kasvanud, siis ei oksa ma kuskilt taga ka otsida. Seda tean, et on prügikast. Aga seal ka ei olnud kusagil.
Läks siis läks. Eks ma ikka kirjutada jõuan. Lugeda raamatuid ka veel. On ju minu töö selline, et on palju vaba aega. Hommikul kella 7st kuni kella kaheni on täiesti vaba aeg. Siis teen tunnike tööd ja sõidan sadamasse. Seal on jälle kolm tundi vaba aeg. Nii et aega lugeda on hästi palju.
Jõuludeks soovitaks tihti Jõuluõnnistust. Vahest sünnipäevaks ka. Olen siis mõelnud, mida küll mõeldakse õnnistuse all. Raske on defineerida üldkasutatavaid asju. Püha, patt, vabadus on sõnad mida me palju kasutame, aga kui vaatame tähendusi, siis nende kohta on kirjutatud raamatuid. Minule aga seostuvad nende definitsioonid mõne oma tuttava kunagi öeldud vasted. Püha, see on see mis on pooleldi Jumala oma, või temale pühendatud (H.Haamer), Patt on patta sittuda, toiduriista rikkuda (J.Bärg).
Vabadus aga on hästi tunnetatud paratamatus (TÜ filoofia õppejõud)

Mis aga on õnnistus. Kas see on kõikide soovitud asjade saamine tegelikkuseks.

Või on see mingi tunne. Midagi sellist nagu õnn ja rõõm.
Eks neid suuri tundeid on ka igasuguseid. Oli ju eriline tunne, kui seisid balti ketis. On eufooria olemas. Kordaläinud asjade lõppemise tunne on ka teistsugune.
Vanatestamendi inimestele oli õnn laste arvukuses ja pudulojuste arvus. Tänapäeval seda keegi ei arva. Me arvame, et palju lapsi on ainult palju muret ja vaeva. Lapsed pole enam ammu tasuta tööjõud.
Eks kõik taha rikkaks saada. Aga kui saad oma paar miljonit kätte, ei paista seda õnnist olemust kuskil. Probleeme ja hädasid on palju rohkem kui enne.
Üks pastor väitis, et usule tulles ei kao ükski probleem ära, vaid neid tuleb kuhjaga juurde. Ja kui ta sai Püha Vaimuga ristitud tuli tal veel rohkem probleeme.
Muidugi ei pea elu kerge olema. Aga kas peab ka jama olema. Enamus jamadest oleme ikka ise autorid. Väga palju on võimalik ära hoida.
Väiksel inimesel on väiksed probleemid, suurel suureb probleemid. Aga vahel tunneme, sageli tagantjärele, et mõnigi kord on meid õnnistus tabanud

There are no comments on this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: