karjapoiss ja muud tööd

Kunagi oli esimeseks tööks mehehakatisele karjapoisi amet. Sealt pidi inimene edasi arenema. Mõnest sai isegi kuningas. Nagu Taavetist. Igast karjapoisist ei saa kuningas. Ega kõik tahagi. Minu meelest elab enamus meist paremini kui kunagi kuningad elasid. Ja kuipalju tüütuid jamased neil veel oli. Stress tuli trepist, uksest, aksnast. Jamad jama otsa. Aga karjapoiss unistas siiski et kunagi oleks ta kuningas. Olen juhtunud elus karju nägema. Olen lamba- ja kitsekarju näinud nii Kesk-Aasias, Taga-Kaukaasias, Väike-Aasias ja Põhja-Aafrikas. Ei ole ma seal küll karjusena näinud poisse, vaid ikka vanu mehikesi. Tuleb silme ette mitu lugu, kus karjused kutsusid meid oma karjuseonni külla. Grtuusia karjused, nende leib ja vein. Palestiina karjused oma magusa tee ja kuiva juustuga. Tadziki karjused kuivatatud lihaga. Abhaasia karjused oma lõkkeäärse lihaküpsetusega. Kord ma saime Lõuna-Gruusias nii palju leiba kaasa, et seda polnud lõpuks kuhugi panna. Lahke rahvas.
Osseetia karjuste laulud õhtul lõkke ääres…….
Küll tuleb erinevaid pilte silme ette.
Küll on meid võtnud vastu ka “kuningad”. Ega needki mälestused halvemad ei ole. Kunagi tulime me seltskonnaga Kreekast kodu poole. Lõuna-Itaalias lagunes mu auto ära. Õli jooksis oma teed.
Oli augusti kuu ja mõnus soe õhtu. Üritasin leida kuskil mingit tänavavalgustust, kus näeks mis autol viga on. Lõpuks nägin teest veidi eemal kõrvalteeääres tänavalaternat. Vaatasin, mis siis autol viga on. Õlifilter oli väikseid auke täis ja igas august jooksis õli välja.
Pane uus filter ja auto korras. Aga õhtul pole kuskilt uut filtrit osta.
Mõtlesime siis, et tuleb sinna samasse õõseks jääda. Aga see oli Itaalia kaubandusministri suveresidentsi sissekäik. Muidugi võeti meid seal uhkelt vastu. Pidu kestis pea hommikuni.
Ei ole ei karjustel miskit viga ja vahest on ka kuningad inimesed.

There are no comments on this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: