minu eesti

    Houstonis 28 kraadi.   Tallinnas 1 kraad.  Lennanud olen elus palju.  Lennuhirmust ei saa kuidagi lahti. Olen lumme kõhu peale maandunud. rikkis rattaga, tühja kummiga, katkise kütusepaagiga  vahu sisse maandunud.  Lennukil kütus otsa saanud ja planeerinud alla.  Midagi pole ju juhtunud.  Rongiga on palju kehvemini läinud. Ülikooli lõpus tahtsin Nõmmele sõita, aga ei jõudnud. Minu rong sõitis teisega kokku.   Rongiga sõita ei karda.   Estoniaga rootsi sõidu lükkasime kaks päeva edasi. Aga selleks ajaks enam Estoniat ei olnud.   Laevaga sõita ei karda.   Autoga olen avariis olnud.   Autoga sõita ei karda.   Jalgrattaga kui palju kukkunud.  Suusamatkadel on küsitud, kas mõni kont ka veel terve. Kaljutelt kümneid meetreid kõrgelt jõkke kukkunud.  Oi kui palju asju tuleb meelde.   Aga ei karda ronida ja matkata.   Voolutoru on tõmbanud vee alla,  aga jõgesid ei karda.   Lennusõitu aga kardan.  Kehatemperatuur kohe tõuseb.  Kadentsen neid, kes rahulikult magavad.

Mulle meeldivad inimesed, kes Eestit fännavad.  Tore, et leiavad metsa ja soo ja raba nii  meeliülendava.  Ronivad eest kõrgema tipu otsa ja ütlevad oooooooooo.             Tore, kui kellelegi meeldib maailmas Tapa.    Tore, kui keegi leiab, et Põlva on just see koht maailmas, kus olla.

Tore on eestimaa.   Olin kunagi gloobustefanaatik. Leidsin, et igas kodus peaks gloobus olema.  Nüüdki panen sõrme eesti peale  ja keeran gloobust  –   Alaska, Põhja-Kanada.    Panen sõrme külma Toronto peale, keeran –  Rooma.   Houston, kust ära sõitsin  –  Eilat Iisraelis.

Nii tore et gloobusele vaatamata, on eestis võimalik elada. Isegi siis, kui  kell 3 on pime.

There are no comments on this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: